Aplikacioni shazam zbulon këngën më të kërkuar të të gjitha kohërave

aplikacioni shazam

Shazam është një aplikacion i famshëm i cili ka “fuqinë” te gjejë titullin e çdo kënge të cilën e dëgjon duke e regjistruar një melodi të saj.

Aplikacioni shazam, është tepër i përdorur, pasi ka më shumë se 200 milion njerëz në muaj të cilët e përdorin për identifikimin e këngëve që nuk i dinë titullin.

Kënga më e kërkuar e të gjitha kohërave në këtë aplikacion rezulton të jetë kënga “” e këngëtarit të muzikës australiane Tones And I. Pikërisht kjo këngë është kërkuar plotë 36.6 milion herë, tha kompania.

Kënga “Dance Monkey” kaloi 11 javë duke u renditur në numrin një në Mbretërinë e Bashkuar në fund të vitit të kaluar, dhe kryesoi në top listat në 29 vende të tjera.

er.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  10 vjet më pas, a është bërë drejtësi për ‘21 janarin’?

Komento

Komente

 • Na habisët fare: 18/11/2020 08:26

  Ky app ka vetëm disa vite që është në qarkullim. Bravo bravo jeni shumë të përditësuar me risitë që për kusurin e botës janë të vjetra. Kësaj i thonë të të jetosh në botën tënde i mbyllur në një flluckë.

  Përgjigju
  • @Të vranë o Miti të vranë: 22/11/2020 22:50

   Dil nga fllucka Miti që të habisesh më pak. Mbasi të dalësh nga fllucka injorancës fillo e lexo nga pak, pa e egzaxheruar se të bën dëm pastaj.

  • Miti: 21/11/2020 14:02

   Shazam ka shume vite (18) dhe jo « disa » qe ekziston. Kuptohet ne forma te ndryshme nga app qe njohim sot. Por thelbi i artikullit nuk eshte ky. Artikulli po flet per kengen me te « shazamuar » te te gjitha koherave. Keshtu qe je ti qe po « na habis fare ».×

Lajmi i fundit

John

Biden nënshkruan dekrete "të guximshme" në paraqitjen e parë në Zyrën Ovale (VIDEO)