Rama: Shqipëria mbështet Arabinë Saudite për organizimin e Kupës së Botës 2034

Rama: Shqipëria mbështet Arabinë Saudite për organizimin e Kupës së Botës 2034

Edi Rama

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në platformën “X’, njoftoi se vendi Shqipëria mbështet ofertën e Kupës së Botës “Saudi 2034”.

Ndër të tjera ai ka shkruar se Arabia Saudite do të mahnisë jo vetëm mbi 3.5 miliardë tifozët e futbollit në mbarë botën, por këdo që do të ketë fatin të marrë pjesë në atë festë.

“Shqipëria do të mbështesë me kënaqësi ofertën e Kupës së Botës #Saudi2034 . Jam i bindur se KSA do të mahnisë jo vetëm mbi 3.5 miliardë tifozët e futbollit në mbarë botën, por edhe këdo që do të ketë fatin të marrë pjesë në atë festë të jashtëzakonshme të sportit më popullor në planet, e cila do të vijë pas zbatimit të #Vision2030 nën udhëheqjen e madhe të kurorës së saj. Princi, Mohammed bin Salman Al Saud”, shkruan Rama

 

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Muzika elektronike gjallëron Korçën, DJ të huaj në festivalin ‘LUMINA Elektronic’ dhe spektakël dritash

Muzika elektronike gjallëron Korçën, DJ të huaj në festivalin ‘LUMINA Elektronic’ dhe spektakël dritash