Arben Cara komandohet drejtor i Shërbimit Zjarrfikës, zëvendëson Holta Kominon

Arben Cara komandohet drejtor i Shërbimit Zjarrfikës, zëvendëson Holta Kominon

Arben Cara

Arben Cara është komanduar në postin e drejtorit të Shërbimit Zjarrfikës duke zëvendësuar Holta Kominos, arsyet e largimit të së cilës, ende nuk dihen.

Ministri Balla ia ka deleguar kompetencat  Arben Carës deri në emërimin e drejtorit të ri të Shërbimit Zjarrfikës.

“Delegimin e kompetencave të drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit të Mbrojtjes nga Zjarri dhe Shpëtimin, drejtues zjarrfikës Arben Cara, me detyrë drejtor i Trajnimit dhe Mbështetjes Logjistike të MZSH-së, në Drejtorinë e Përgjithshme të MZSH-së”- urdhëron Balla.

Urdhri hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në Fletoren Zyrtare.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit