Një arkë me peshk, 2 mijë euro dhe një celular për një vend pune në ministrinë e Brendshme, Rovena Voda kërkon gjykim të shkurtuar nga GJKKO

Një arkë me peshk, 2 mijë euro dhe një celular për një vend pune në ministrinë e Brendshme, Rovena Voda kërkon gjykim të shkurtuar nga GJKKO

Ish-zv. ministrja e Brendshme, Rovena Voda

TIRANË- Ish-zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda ka kërkuar gjykim të shkurtuar. Ajo akuzohet për veprën penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike” dhe deri tani ka qëndruar në masën e sigurisë “arrest shtëpie”.

Kërkesa është bërë nga avokati i ish-zv.ministres dhe tashmë do të jetë Gjykata e Posaçme ajo që do të vendosë për nëse do e pranojë apo jo kërkesën e Rovena Vodës për të përfituar 1/3 e uljes së dënimit kur gjyqi të dalë me vendim final.

Kërkesa e saj do shqyrtohet në seancën e parë ku Gjykata e Posaçme do vendosë nëse do e pranojë apo jo kërkesën e ish zv ministres.

Sipas SPAK ajo ka pranuar dhe ka përfitime materiale nga Florinda Beu dhe Majlinda Hasani, me qëllim që të ndikonte, tek zyrtarë të tjerë për ta punësuar në administratë. Beu me Majlinda Hasanin janë në masë sigurimi “arrest në shtëpie” për të njëjtën akuzë.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • BENI: 15/02/2022 23:26

  E ULE PAZARIN FARE O ROVENA,,,NUK MERRET ARKE ME PESHK SE PO FUT NJERI NE PUNE,,,TURP PER NJE FEMER,,,,TE DALIN LLAFET....PUNONI ME NDERSHMERI,,,DHE SOT DO ISHE ZV,MINISTRE....JA CI BERE VETES...

  Përgjigju
 • Leli: 15/02/2022 18:53

  Shembull te behet...arogante

  Përgjigju
 • Burgaxhiu: 15/02/2022 13:32

  Do shoqe Sajmir Tahiri ne burg

  Përgjigju
 • Gripi: 15/02/2022 13:15

  Shkurtojani fare edhe denimin qe te jemi te qete edhe ne se boll bete sikur do luftoni korupsionin.

  Përgjigju
  • Loni: 15/02/2022 15:19

   Hahaha fix lale e pafajshme mo edhe dempshperblim

 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dikur në ‘luftë të egër’, Donaldi dhe Iliri bëhen bashkë për herë të parë pas 'BBV1', ja ku do i shohim

Dikur në ‘luftë të egër’, Donaldi dhe Iliri bëhen bashkë për herë të parë pas 'BBV1', ja ku do i shohim