Armando Broja flet me zemër! ‘Dua të bëhem ikonë e Kombëtares’, e bëj për babain dhe Shqipërinë

Armando Broja flet me zemër! ‘Dua të bëhem ikonë e Kombëtares’, e bëj për babain dhe Shqipërinë

Armando Broja

Sulmuesi kuqezi i kombëtares, Armando Broja është një nga talentet që gjithmonë flitet shumë. 22-vjeçari pritet të shkëlqejë në Euro 2024 në Gjermani me fanelën e kombëtares.

Broja dëshiron të bëhet jo vetëm një ikonë e Kombëtares , por edhe emri i tij të mos harrohet kurrë.

Për “Gazetta dello Sport”  Broja ka theksuar se diçka të tillë do të bëjë gjithmonë për babain dhe Shqipërinë.

“Jam shumë krenar kur luaj për Shqipërinë. Mund të bëhem një ikonë e të mos harrohem sa të jetë jeta. Kur karriera ime të ketë perënduar dua që emri im të mos harrohet kurrë! Këtë e bëj për Shqipërinë dhe babain”, ka thënë talenti i Kombëtares.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Kush mund të zëvëndësojë Presidentin Biden në garën për President

Kush mund të zëvëndësojë Presidentin Biden në garën për President