Armando Broja mbetet jashtë Euro 2024? Gazetari: Sylvinho merr Cikalleshin dhe Manajn

Armando Broja mbetet jashtë Euro 2024? Gazetari: Sylvinho merr Cikalleshin dhe Manajn

Broja, Sylvinho dhe Manaj

Armando Broja mund të mbetet jashtë Euro 2024 nëse nuk merr minuta te Fulham. Situata në Kombëtare është komentuar edhe në Elite Show nga Ylli Aga. Gazetari sportiv ka thënë se nëse zgjedhim sot, Manaj me Cikalleshin do jenë pjesë e ekipit dhe Broja jo, me Sylvinhon që ka një punë të vështirë për këtë pjesë.

"Zgjedhjet e Sylvinhos do të kenë kontestime, sido që të zgjedhë. Siç patën zgjedhjet e De Biasit në 2016. Nëse do bëjmë një zgjedhje sot, në avantazh janë Cikalleshi dhe Manaj, sepse janë në kampionat. Po luajnë, Broja nuk po luan.

Muçi dhe Bajrami luajnë në pozicionin e numrit 10. Ata janë pa konkurrencë. Besoj se edhe te Uzuni nuk kemi probleme.

Broja? Të luajë, të bëjë gola. Nuk ka luajtur ende asnjë ndeshje, vetëm 5 minuta. Ka shkuar te Fulhami për të bërë mirë. Lojtarët duhet t’i japin përgjigje trajnerit, por do të jenë zgjedhje të vështira. Kështu problemesh paçim", tha Aga.

Kujtojmë se Rey Manaj ka shënuar 18 gola këtë sezon me Sivasspor dhe është sulmuesi më i frytshëm i kuqezinjve, teksa edhe Cikalleshi ka bërë mirë. Beteja për "9-çin" e ekipit duket se do jetë "kokëçarja" më e madhe për brazilianin e stolit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Une: 27/02/2024 16:01

  Cikalleshi 34 vjec, Broja 22 vjec perfundimin llogariteni vet ,pak si perzgjedhje VK kjo....

  Përgjigju
 • xXx: 27/02/2024 15:55

  Na u be ky Broja sikur eshte Messi...Me mire mos ta marri fare se ky prish ekuilibrat ne ekip...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit