‘Arratiset’ drejt qytetit të gurtë, Kim viziton Gjirokastrën! Bëhet pjesë e një dasme

Ambasadorja amerikane Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim si çdo të diel është “arratisur” nga zhurmat e kryeqytetit drejt qytetit të gurtë, Gjirokastrës.

E veshur sportive, Kim duket se ka shijuar bukuritë që të ofron qyteti antik shqiptar nga i cili ka publikuar edhe disa fotografi.

Ambasadorja siç mund të shohim edhe nga pamjet e publikuara, ka vizituar edhe kalanë e qytetit ë të cilin është takuar dhe fotografuar me disa qytetarë.

“Unë e dua Gjirokastrën”, shkruan ajo në rrjetin e saj social Instagram.

Ndërsa ajo ka ndaluar të bëjë edhe një fotografi me një nuse.

J.GJ./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Qiell i kthjellët, por temperatura të ulëta , mësoni parashikimin e motit për ditën e sotme