Arrestimet pas plagosjes në Kavajë, Meta-Ramës: I kape pas ulërimave të mia

 

Duke iu drejtuar Kryeministrit Rama, Presidenti Meta ka deklaruar sot se arrestimet e të akuzuarve për plagosjen në zyrat e PD-së në Kavajë u bënë pas ulërimeve të tij.

"Dua t'i them edhe një herë kryerilindësit, shumë mirë bërë që pas ulërimave të mia këtu i arrestove 3 banditët në Kavajë.  Ti më akuzove mua s nxis dhunën në Kavajë ndërkohë që i dërgove dhe shtabi yt kriminal këto 3 horra, 2 prej të cilëve punojnë në Bashkinë Kavajë dhe i tretë i lidhur me narko-trafikantë si ti vdes për këta", tha Meta.


Lajmi kryesor:

Ilir Meta, thirrje shqiptarëve: Mprihni sëpatat e sfurqet, me në krye Presidentin do të mbrojmë votat! Kryerilindasi është provokator, të gjejë vrimë ku të futet po preku 1 votë


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mbrojtja e territorit, ju duket i drejtë dënimi deri ne 15 vite burg për ata që ndërtojnë pa leje?×

Lajmi i fundit

John

'Si më ndodhi kjo?' Ja pse mund të prekeni nga COVID-19, edhe pasi jeni vaksinuar