Arrestimi i Kokës dhe Tahirit, Mcallister: Zhvillime spektakolare, tregon se Shqipëria e ka marrë seriozisht luftën kundër korrupsionit

Arrestimi i Kokës dhe Tahirit, Mcallister: Zhvillime spektakolare, tregon se Shqipëria e ka marrë seriozisht luftën kundër korrupsionit

1653391345_mcallister.jpg

Kreu i Komitetit për Punën e Jashtme në Parlamentin Europian, David McAlliste u pyet gjatë konferencës së tij në Tiranë në lidhje me arrestimin e dy ish-ministrave në vend, Saimir Tahirin dhe Lefter Kokën.

‘Kjo tregon se autoritetet në Shqipëria e kanë marrë seriozisht luftën kundër krimit dhe korrupsionit. Këto kanë qenë zhvillime spektakolare. Na tregon se autoritete ligjore janë të angazhuar në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.’- tha Mcallister.


Lajmi kryesor:

Integrimi në BE, David McAllister në Tiranë: Shqipëria plotëson kushtet për negociatat! Nuk mund të ecet para pa një opozitë konstruktive


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com