Arrestimi i zyrtarëve të bashkisë Tiranë, avokati Hoxha: Kanë bërë veprime të trasha, SPAK e kishte të lehtë

Avokati Arbër Hoxha komentoi në '5 Pyetjet' arrestimet e drejtorëve dhe ish-drejtorëve të bashkisë Tiranë. Sipas tij veprimet e tyre kanë qenë shumë të trasha duke ia bërë mjaft të lehtë SPAK dhe BKH-së në hetime.

'Veprimet janë bërë shumë të trasha nga administratorët dhe janë njerëz që nuk kanë lidhje fare me atë pjesë. Nuk kanë ditur as si të vjedhin edhe drejtori i ARRSH-së janë bërë veprime aq të trasha. Dhe veprime që studentët e fakultetit të drejtësisë i studiojnë në vitin e tretë. Dhe SPAK dhe BKH e kanë patur të lehtë të studiojnë këto çështje. Në Shqipëri është shpikur një koncept, pronari ligjor dhe pronari faktik. 'Pronari faktik' është shpikur nga Gjykata e Posaçme pas inceneratorit të Fierit dhe Elbasanit. Edhe në Itali nuk ekziston koncepti i pronarit faktik. GJKKO ka dënuar ish-ministra dhe ish-zëvëndëskryeministri është në akuzë. Duhet kohë për të gjetur ku kanë shkuar paratë.', tha avokati Arbër Hoxha.


Lajmi kryesor:

Politika në tehun e drejtësisë, avokati në '5 Pyetjet': Dumani dha një raport serioz para KLP-së! Blushi: Hetimet e SPAK të vonuara


G.K/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Magji?! Fjoralba Ponari gjen flokë dhe nyje në kutinë e dhuratës

Magji?! Fjoralba Ponari gjen flokë dhe nyje në kutinë e dhuratës