Arrestohen 4 shoferë dhe pezullohen 10 patenta gjatë një javë në Vlorë e Sarandë! Kontrolle në të gjitha akset rrugore

Arrestohen 4 shoferë dhe pezullohen 10 patenta gjatë një javë në Vlorë e Sarandë! Kontrolle në të gjitha akset rrugore

Policia Rrugore, kontrolle në Vlorë

4 shoferë janë arrestuar, ndërsa 10 të tjerëve i janë pezulluar patenta pasi gjatë kontrolleve në akset rrugore në Vlorë e Sarandë ka rezultuar se ata kanë kryer shkelje ligjore.  

4 drejtuesit kanë rënë në pranga për veprat penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor" dhe "Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt". 10 leje drejtimi janë pezulluar për tejkalim të normave të shpejtësisë.

Kontrollet  vijojnë në çdo aks rrugor, ndërkohë Policia Rrugore e Vlorës apelon për drejtuesit e mjeteve që të respektojnë me rigorozitet rregullat e qarkullimit rrugor, të shmangin përdorimin e celularit gjatë drejtimit të mjetit dhe drejtimin e mjetit, nën efektin e alkoolit.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Niku: 25/11/2022 15:52

    Nuk rregullohet qarkullimi rrugor me polic te korruptuar dhe gjoba duhet te dicitalizohen rruget ashtu si funksionon ne europe.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto