Arrestohen 3 persona për vepra të ndryshme penale në Vlorë, 4 nën hetim

3 persona janë arrestuar në Vlorë, dy prej tyre pasi janë kapur duke drejtuar automjetin pa leje drejtimi, ndërsa një prej tyre dyshohet se i ka vjedhur aparatin celular një shtetasi.

Konkretisht u arrestuan në flagrancë për veprën penale "Vjedhja", shtetasin  A. K., 46 vjeç,  banues në lagjen “10-Korriku”, Vlorë, pasi dyshohet se i ka vjedhur aparatin celular  një shtetasi.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Vlorë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve: E. J., 46 vjeç, banues në lagjen “1 Maji” Vlorë, pasi u konstatua duke drejtuar automjetin pa leje drejtimi. M. Z., 59 vjeç, banues në fshatin Fermë -Fitore, Vlorë, pasi në vendin e quajtur “Mbikalimi i Novoselës”, u konstatua duke drejtuar motomjetin pa leje drejtimi.

Ndrësa 4 të tjerë janë proceduar penalisht. Sipas policisë u proceduan penalisht për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve", shtetasin G. T., 26 vjeç, banues në lagjen “Uji Ftohtë”, Vlorë,  pasi gjatë kontrollit të automjetit  u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale  një sasi lënde,  e dyshuar cannabis sattiva.

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Sarandë proceduan penalisht për veprën penale "Kalimi i paligjshëm i kufirit shtetëror", shtetasit K. Ll., 27 vjeç, P. M., 38 vjeç, banues në Cakran, Fier, dhe  S. M., 28 vjeç, banues në Koplik, Shkodër, pasi janë kthyer deporativ nga Greqia.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?



×

Lajmi i fundit

John

10 mln euro grante për Start Up-et për sipërmarrësit e rinj, ministrja Bilali në ‘Pa Protokoll’: Aplikimet të hapura që nga 16 maji, ja 3 kategoritë që përfitojnë