Arrestohet i riu shqiptar në Itali, sulmoi policinë me karrige dhe aspirator kuzhine për të fshehur kokainën

Arrestohet i riu shqiptar në Itali, sulmoi policinë me karrige dhe aspirator kuzhine për të fshehur kokainën

Foto ilustruese

Një 23-vjeçar është arrestuar nga policia italiane në Bologna pasi u kap me kokainë. Pasditen e djeshme, po udhëtonte automjetin tip Nissan Pixo kur policët urhdëruan ndalimin e shqiptarit që s’kishte as leje drejtimi apo dokumente të tjera identifikimi.

Policët e shoqëruan në shtëpinë ku shqiptari i tha se banonte dhe vunë re shenja nervozimi. Sapo arritën në derën e shtëpisë në Via Monte Grappa, u përpoq të largohej duke i hedhur karrige dhe një aspirator kuzhine.

Pasi i kërkuan që të qëndronte i qetë dhe ai nuk po ndalej, policët përdorën elektroshok që ta bllokonin. Ata ushtruan kontroll dhe iu gjetën 51 gram kokainë.

Për këtë arsye 23-vjeçari me origjinë shqiptare u arrestua për trafik droge dhe rezistencë ndaj policisë.

 

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

Koleksioni 'Vasil Koçi',  833 fotografi me imazhe të artistëve dhe veprave të realizmit socialist

Koleksioni 'Vasil Koçi',  833 fotografi me imazhe të artistëve dhe veprave të realizmit socialist