Arrestohet këngëtari i muzikës popullore tironse, u kap i dehur në timon

Bujar Çiçi

TIRANË- Këngëtari i njohur i muzikës popullore të Shqipërisë së Mesme, Bujar Çiçi ka rënë në prangat e policisë. Kjo sepse nga sa bëjnë të ditur burime për gazetarin e Report Tv, Arsen Rusta është kapur duke drejtuar makinën në gjendje të dehur.

Mësohet se nesër, Çiçi do të dalë përpara gjykatës për të mësuar masën e sigurisë.

Çiçi është autor i disa këngëve si “Kush ma i pari boni”, “Jom n'Tiron 500 vjet' apo Nji Tirone nuk bohen dy”.

 

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Përmbyset autoboti me naftë në Qafë Thanë, derdhet karburanti në rrugë! Ndotet zona, vështirësi në qarkullim (FOTO+VIDEO)