Arrestohet me 1440 bimë marijuanë shqiptari në Spanjë, po e transportonte “mallin” me furgonin e tij

Arrestohet me 1440 bimë marijuanë shqiptari në Spanjë, po e transportonte “mallin” me furgonin e tij

Bimët e marihuanës të sekuestruara

Oficerët e Policisë Vendore Roda de Berà në Spanjë, arrestuan një ditë më parë, një 42-vjeçar me kombësi shqiptare, i cili po transportonte 1440 bimë marihuanë që ishin në fazën e rritjes.

Pikërisht gjatë një prej kontrolleve të policisë që agjentët kryejnë çdo ditë në hyrje të Francaset, efektivët kanë ndaluar një furgon të dyshimtë.

Furgoni drejtohej nga një shqiptar dhe gjatë kontrollit në mjet u konstatua se mbante një ngarkesë me 15 kuti me 1440 bimë kanabis.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’