Arrestohet një person në Serbi, kërcënoi me jetë presidentin Aleksandër Vuçiç

Arrestohet një person në Serbi, kërcënoi me jetë presidentin Aleksandër Vuçiç

Alexander Vuçiç

Një person është arrestuar në Serbi, pasi kishte kërcënuar me vdekje presidentin serb Aleksandar Vuçiç. 
Lajmin për arrestimin e Dragan Mijatoviç nga Sombori, e ka bërë të ditur zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq.

“Për shkak të kërcënimit të rrezikimit të sigurisë së Presidentit të Republikës, është arrestuar Dragan Mijatoviq nga Sombori dhe i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë”, thuhet dje në njoftimin e MPB-së. 

Më 15 maj, presidenti Vuçiç komentoi në rrjetet sociale tentativën për vrasje ndaj kryeministrit sllovak Robert Fico, nga një 71 vjeçar, ku tha se ishte “i tronditur” dhe e quajti Ficon “një mik i madh” për veten dhe Serbinë.

Ndërsa, në përgjigje të komentit të bërë nga Vuçiçi, Mijatovic shkroi: “Kjo ishte një provë për vrasjen tuaj”.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Arti në Zi/ Ndahet nga jeta poeti i njohur i këngëve shqip Agim Doçi

Arti në Zi/ Ndahet nga jeta poeti i njohur i këngëve shqip Agim Doçi