Arrestohet polici që vrau 41-vjecarin, në pranga edhe vëllai i tij! Iu gjetën 7 doza kokaine

Policia e shtetit ka vënë në pranga policin Bledar Toçi, 31-vjeç i cili pas një konflikti në banesën e Marsida Qatjas, ka vrarë me armën e shërbimit Dritan Haxhollin. Po ashtu në pranga është vënë edhe vëllai i Bledar Toçit, B.T 27-vjeç, pasi gjatë kontrollit në banesë i janë gjetur 7 doza kokainë.

Sipas policisë Bledar Toçi me detyrë Shef i Sigurisë së Brendshme pranë burgut të Durrësit, pasi është konfliktuar me Dritan Haxhollin ky i fundit për motive xhelozie ka qëlluar me armë duke e plagosur Bledar Toçin. Në kushtet e vetëmbrojtjes Bledar Toçi ka qëlluar për vdekje me armën e shërbimit Dritan Haxhollin i cili rezulton të jetë  i dënuar më parë për krime kundër personit dhe për lëndë narkotike. Mbi Bledar Toçin  do të rëndojnë akuzat për veprën penale “Vrasja me dashje”.

Po kështu policia njofton se në pranga është vënë edhe  B. T., 27 vjeç, lindur e banues në lagjen nr. 2, në Kavajë ( vëllai i shtetasit B.T.), pasi gjatë kontrollit të banesës së tij iu gjetën dhe u sekuestruan 7 doza kokainë. Mbi të do të rëndojë akuza e “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.


Lajmi kryesor:

Skenë lufte brenda apartamentit në Kavajë ! Ish-i dashuri vritet pasi e gjen 30-vjeçaren me 3 meshkuj


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?×

Lajmi i fundit

John

11 qytetarë ndërrojnë jetë si pasojë e COVID në Kosovë, shënohen 364 raste të reja