Arrestohet shqiptari në Spanjë, akuzohet për grabitje të 6 lokaleve

Arrestohet shqiptari në Spanjë, akuzohet për grabitje të 6 lokaleve

Sendet e sekuestruara

Një shqiptar është arrestuar në Huesca, Spanjë, pasi akuzohet se ka grabitur 6 lokale.

Mediat vendase bëjnë me dije se shqiptari udhëtonte me autobus nga Zaragoza dhe kishte në shënjestër vetëm lokalet që drejtoheshin nga shtetas kineze.

 Për më tepër disa pamje të filmuara nga kamerat e sigurisë, hetuesit vunë re se grabitjet ishin bërë gjithmonë nga i njëjti person.

Pas kontrolleve të kryera policia i gjeti në çantën e shpinës gërshërë, kaçavidë, elektrik dore, kapele, maskë, daltë, doreza.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Sylvinho: E sulmuam Italinë, ata u mbrojtën mirë! Gëzim i madh që jemi këtu

Sylvinho: E sulmuam Italinë, ata u mbrojtën mirë! Gëzim i madh që jemi këtu