Artistja që ‘theu’ stereotipet për gratë dhe vajzat

Foto ilustruese

Lainey Molnar është një artiste e talentuar, krijimet e së cilës kanë për qëllim të inkurajojnë të gjithë gratë në botë të lënë pas stereotipet dhe pritshmëritë e shoqërisë dhe thjesht të jenë vetvetja dhe ta shijojnë atë.

  • Një grua e përgjegjshme dhe e rritur!

  • Kujdesi për veten! Në të dyja rastet është kujdes për veten por në një formë ndryshe. 

  • Të jesh një grua do të thotë të jesh pikërisht ashtu siç dëshiron

  • Trupi për të cilin ti nuk ndihesh mirë, është trupi ideal për dikë tjetër

  • Fashion është për këdo!

  • Një dasmë është perfekte sido që të vishesh!

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi: Amerika pikas bombën rreth Foltores