Asensio thellon rezultatin përballë Chelsea-s me një supergol nga jashtë zonës (VIDEO)

Real Madridi ka shtuar epërsinë në 2-0 ndaj Chelseat në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Në minutën e 74-të erdhi goli i dytë, kur Vinicius asistoi te Marco Asensio i cili shënoi gol të bukur për 2-0.

Chelsea mbeti me një lojtarë më pak kur në minutën e 59-të, Ben Chilwell u ndëshkua me karton të kuq direkt.

GOLAT/ Real Madridi me një këmbë në gjysmëfinale, mund pastër Chelsea-n në 'Bernabeu'

B.V/Shqiptarja.com

Si i vlerësoni protestat e dhunshme të Rithemelimit tek Bashkia?

×

DIREKT/ Maguette zhbllokon me një supergol, Abazaj barazon derbin! Tirana 1-1 Partizani, luhet pjesa e dytë