Asnjë humbje jete nga COVID në vend, regjistrohen 58 qytetarë të infektuar në 24 orë

Asnjë humbje jete nga COVID në vend, regjistrohen 58 qytetarë të infektuar në 24 orë

TIRANË- Situata epidemiologjike në vendin tonë është përmirësuar ndjeshëm. Në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë nga koronavirusi në vendin tinë. Sakaq, 53 qytetarë kanë rezultuar të infektuar me COVID.

Ministria e Shëndetësisë njofton se rastet e reja janë regjistruar në këto bashki:

34 në Tiranë, 5 në Shkodër, Korçë, 3 në Shkodër, 2 në Vlorë, Gjirokastër, 1 në Durrës, Kamëz, Lushnje, Patos, Tepelenë, Memaliaj, Skrapar.

Në të gjithë vendin janë 260 qytetarë aktivë me COVID-19. Aktualisht në spitalin COVID-3 po marrin trajtim 4 pacientë.

Në 24 orë janë shëruar 20 qytetarë duke e çuar numrin e të shëruarve në 272.182 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (24 Maj 2022) 
Raste të reja ditore         58
Të shëruar në 24 orë      20
Të shtruar në spitale       4
Humbje jete në 24 orë     0
Testime ditore                  904 

Testime totale               1,824,414
Raste pozitive                275,939
Raste të shëruara          272,182
Raste Aktive                   260
Humbje jete                    3,497 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve: 

Tiranë            165
Korçë              18
Gjirokastër      15
Vlorë               14
Shkodër          13
Fier                 13
Elbasan            9
Lezhë               6
Durrës              3
Dibër                2
Berat                2

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Koncesioni i sterilizimit dhe check up, ish-zëvendësministri i Shëndetësisë dëshmon për herë të dytë në SPAK

Koncesioni i sterilizimit dhe check up, ish-zëvendësministri i Shëndetësisë dëshmon për herë të dytë në SPAK