Asnjë humbje jete nga Covid-19, regjistrohen dhe 37 raste të reja në 24 orët e fundit

Asnjë humbje jete nga Covid-19, regjistrohen dhe 37 raste të reja në 24 orët e fundit

Foto ilustruese

Asnjë humbje jete nga Covid-19 nuk është regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, ndërsa janë regjistruar 37 raste të reja.

Nga 593 testime të kryera, rastet pozitive kanë rezultuar në këto bashki: 18 në Tiranë, 3 në Dimal, nga 2 qytetarë në Pogradec, Vlorë, Lushnje, Fier, Durrës, nga 1 qytetar në Shkodër, Lezhë, Dibër, Himarë, Gjirokastër, Berat.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 7 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Ndërkohë janë 439 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Janë shëruar 24 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 270,893 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (24 Prill 2022) 

Raste të reja ditore          37
Të shëruar në 24 orë        24
Të shtruar në spitale         7
Humbje jete në 24 orë      0
Testime ditore                 593

Testime totale               1,800,323
Raste pozitive                  274,828
Raste të shëruara             270,893
Raste Aktive                         439
Humbje jete                        3,496 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve: 

Tiranë            302
Vlorë               34
Fier                  32
Korçë              15
Gjirokastër       12
Berat                12
Shkodër           9
Durrës               9
Elbasan            7
Kukës               3
Lezhë        3
Dibër        1

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Të shtënat me armë në lokalin e homoseksualëve, arrestohet 42-vjeçari