Atentati ku mbeti i plagosur ish-kreu i PS në Vaun e Dejës, reagon Nard Ndoka: 30 vite kundërshtar politik, por pa konflikte e inate! Ngjarje e rëndë kriminale, të zbardhet sa më shpejt

Nard Ndoka dhe Nikolin Huba

Nard Ndoka, ish-kreu i PDK-së, ka reaguar në lidhje me atentatin që la të plagosur ish-kreun e PS-së në Vaun e Dejës, Nikolin Huba, ngjarje e ndodhur mesditën e djeshme.

Me një postim në Facebook, Ndoka e konsideron një ngjarje të rëndë kriminale atentatin ndaj Hubës, ndërsa bën thirrje për zbardhjen sa më shpejt të ngjarjes.

Ndoka thotë se prej 30 vitesh ka qenë përballë Hubës si kundërshtar politik, por shton se kurrë nuk ka patur probleme mes tyre, duke theksuar se Huba është një njeri gjithmonë i qeshur dhe i dashur me të gjithë.

"Sherim të shpejtë Nikolin Huba! Z.Huba është drejtues i PS, në Bashkine Vau-Dejës per dekada të tera, në pushtet dhe në opozite. Një politikan perfaqesues e kontribues në komunitet, tolerant e bashkepunues, gjithmone i qeshur dhe i dashur më të gjithe. Kam 30 vite, që e kam kundershtar politik në atë zone, por kurrë armik, as problematik, jemi perballur politikisht, pa konflikte, pa inate, pa intriga, por thjesht garë politike burrash.

Fituesit dorën, në fund! Nikolin Huba perveçse PS-në, perfaqeson një familje dhe fis më vlera në zonën tonë, njerëz të punes, të besës dhe traditës. Ngjarja e rende kriminale, shpresoj të zbardhet dhe të mbetet, si një shije e hidhur per të gjithë. Sherim të shpejtë Niko!", shkruan ai.

Huba ra pre e një atentati mesditën e djeshme, në afërsi të shkollës Pyjore, Shkodër. Në mes të ditës, 2 persona në motor me skafandër, shkuar në drejtim të tij duke e qëlluar, sapo doli nga kafja, e duke e lënë të plagosur. E gjitha kjo skemë u ndërtua mbi bazën e dëshmisë së vetë të plagosurit, i cili deklaroi se nuk i ka njohur autorët dhe se nuk i dhanë asnjë mesazh, por vetëm e qëlluan e më pas ikën me shpejtësi. Ai ka mohuar të ketë konflikte me persona të tjera, teksa në dëshminë e tij të parë, shtoi se nuk ka asnjë ide se përse e kanë qëlluar.

Nuk ka ende një pistë për ngjarjen, ndërsa burime për Report Tv bënë me dije se policia ka identifikuar autorin e plagosjes dhe po punën për kapjen e tij.

 

J.SH./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?

Komento

Komente

 • Ta Rras Lala: 06/09/2021 14:42

  O Texhep Leka po debil ngele gjith jetës mor kok lop. Nga kasap tani je bo politikan o Rexhepi jatagan. Nga mundës ekspert politike nuk le koment pa komentu o Texhepi i maru. Të fala nga shoku jot i ngusht Gjergj Budina.

  Përgjigju
 • TRANGULLI HIDHUR REXHEP BULE LEKA [ KEPI ]: 06/09/2021 07:14

  Nard Ndoka nderi kombit duhet me u bo President i Shqipris sado që është vllai i magjarit.

  Përgjigju
 • O tej: 05/09/2021 23:19

  Rrofte Natd Noka babai magjarit dhe Vaut te Dejrs.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

U la në burg, ish-drejtori i RTSH, Thoma Gëllçi kërkon lirinë në Apelin e GJKKO: S'kam shkelur asnjë ligj! Qëndrimi në qeli më rrezikon jetën, vuaj nga sëmundje që kërkojnë trajtim të veçantë