Athina ‘vishet’ kuqezi për Festën e shqiptarëve, Veliaj falënderon kryebashkiakun Bakoyanis

Athina ‘vishet’ kuqezi për Festën e shqiptarëve, Veliaj falënderon kryebashkiakun Bakoyanis

Për herë të parë, Athina ka ndezur dritat kuqezi për të përshëndetur festen e shpalljes se Pavarësisë së shqiptarëve.

Një gjest i bukur i Bashkisë së kryeqytetit grek, i cili ka bërë përshtypje tek mijëra emigrantët shqiptarë në Greqi, të cilët kanë përshëndetur veprimin.

Ndërkaq, kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në një postim të posaçëm në Twitter, ka falënderuar kryebashkiakun e Athinës, Kostas Bakoyanis.

“Faleminderit mik i dashur për ndriçimin e qytetit me ngjyrat kuqezi, për të celebruar Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë.E çmojmë shume respektin tuaj për mijëra punëtorë të palodhur që kontribuojnë çdo ditë për ta bërë Athinën një qytet më të përparuar. Faleminderit vëlla”, shkruan kryebashkiaku i Tiranës në postimin e tij.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Kuq e Zi: 29/11/2021 14:31

    Me mire vone se kurre, kjo ishte nje gje shume domethenese per emigrantet shqiptare ne Greqi, t'u kthehet dinjiteti. Pas lodhjes e raskapitjes ne pune dhe problemet e shumta qe ka cdo familje shqiptare, ky vendim i bashkise se Athines per te nderuar festen e flamurit te shqiptareve,eshte nje lehtesim dhe rritje dinjiteti, qe shqiptareve u ka munguar prej shume vitesh ne Greqi. FALEMNDERIT MENDJEVE NJEREZORE QE KONTRIBUAN NE KETE EVENIMENT.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi