Athinë, policia i kontrollon banesën, i gjen 19-vjeçarit shqiptar 39 kg marijuanë

Një 19-vjeçar është arrestuar në Athinë pasi gjatë një kontrolli në banesë iu gjetën 39 kg lëndë narkotike e llojit marijuanë.

Fillimisht i riu u ndalua në lagjen "Patisia" nga skuadra DIAS pasi iu gjetën me vete 280 gram marijuane. Më pas policia ushtroi kontroll në banesë, duke i gjetur dhe sekuestruar 34 pako me 38 kg 280 gram marijuane dhe 1 peshore elektronike dhe 3 telefona celulare.

19-vjeçari shqiptar u arrestua dhe do të përballet me akuzat e posedimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike. 

  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rama publikon pamje nga shkolla e rikonstruktuar ‘Dom Nikollë Kaçorri’ në Kamëz: Asnjë gjurmë nga tërmeti, 420 fëmijë do mësojnë në ambiente të reja