Autobusi i aksidentuar në Tiranë, ende në lumin Lana, propozimi i piktorit: Të qëndrojë aty si instalacion publik

Autobusi i aksidentuar në Tiranë, ende në lumin Lana, propozimi i piktorit: Të qëndrojë aty si instalacion publik

Autobusi në lumin Lana

Piktori i njohur shqiptar, Helidon Haliti ka propozuar që autobusi i aksidentuar një dje në Tiranë, i cili ndodhet ende në lumin Lana, të qëndrojë aty ku është, si një instalacion arti për qytetin.

Në facebook ai shkruan se ky do të ishte një nga instalacionet 'më të bukura në botë ku autor është vetë 'Populli'.

“Pa dashur të prek askënd dhe kërkoj ndjesë për këtë, por e kam krejt artistik propozimin… Unë këtë e lija aty si INSTALACION ARTI dhe do ishte nga instalacionet më të bukur në botë me autor 'POPULLIN'”, shkruan ai.

Aksidenti u regjistrua mbrëmjen e djeshme, ku autobusi i linjës së Unazës përfundoi në Lanë së bashku me një makinë pasi u përplasën. Për pasojë mbetën të lënduar lehtë 5 persona.


Lajmi kryesor:

Autobusi në lumin 'Lanë', Veliaj sondazh në rrjetet sociale: A ta lëmë si një instalacion?


/SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria