Autobusi me mësues bie nga ura në Kubë, të paktën 10 viktima dhe 25 të plagosur

Autobusi me mësues bie nga ura në Kubë, të paktën 10 viktima dhe 25 të plagosur

Pamje nga autobusi i rrezuar

Dhjetë persona vdiqën dhe 25 të tjerë u plagosën, kur një autobus që po transportonte mësues nga Havana për në provincën e Granma të Kubës, ra nga një urë pranë bashkisë së Guines.

Momentalisht raportohen 10 viktima, por bilanci mund të përkeqësohet më tej pasi shumë nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Në autobus ishin mësues të cilët ishin vendosur në Havana dhe po ktheheshin në provincat e tyre të origjinës, pasi klasat u pezulluan në kryeqytet për shkak të pandemisë COVID-19. 

Autoritetet po punojnë për të rindërtuar dinamikën e aksidentit dhe për të përcaktuar pse shoferi humbi kontrollin e automjetit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Cristiano Ronaldo shihet në Madrid, makina luksoze kushton 10 milionë euro

Cristiano Ronaldo shihet në Madrid, makina luksoze kushton 10 milionë euro