Avdullah Hoti jep premtimin si kryeministër i ardhshëm i Kosovës: Nuk lejoj shkëmbimin e territoreve

Kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Avdullah Hoti ka premtuar sot se me të në krye të qeverisë nuk do të ketë shkëmbim territoresh.

Ai tha se prioritet dialogu i udhëhequr nga BE dhe SHBA por territoret nuk preken dhe ai nuk do e lejojë një plan apo projekt për shkëmbim me Serbinë.

“Prioritet do të jetë edhe marrja e përgjegjësive për të çuar procesin e dialogut në bashkëpunim me BE e SHBA duke mos lejuar ndryshim territori e shkëmbim territorit”, tha Hoti.


Lajmi kryesor:

Ikën Albin Kurti! Votohet qeveria e re në Kosovë, Hoti kryeministri i ri (Emrat e ministrave të kabinetit)


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?×

Lajmi i fundit

John

400-500 euro për person për të kaluar në Malin e Zi, arrestohet i riu vihet nën hetim bashkëpunëtorja me 9 sirianë në makinë