Avioni i pasagjerëve kalon pistën e uljes dhe përplaset me tokën gjatë stuhisë! Mbyllet aeroporti në Filipine

Avioni i pasagjerëve kalon pistën e uljes dhe përplaset me tokën gjatë stuhisë! Mbyllet aeroporti në Filipine

Aeroplani i dëmtuar i 'Korean Air'

Një aeroport i madh në Filipine, "Mactan-Cebu" është detyruar të mbyllet pasi një aeroplan u rrëzua gjatë uljes për shkak të motit të keq. Më shumë se 160 persona ishin në bordin e fluturimit të Korean Air, nga Incheon, Koreja e Jugut, kur avioni kapërceu pistën ndërsa u përpoq të ulej për herë të tretë për shkak të shiut të dendur.

Fatmirësisht, të gjithë pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit arritën të shpëtonin të padëmtuar duke përdorur daljen e emergjencës së avionit.

"Të gjithë pasagjerët janë të sigurt dhe po marrin pjesë nga personeli tokësor," tha Autoriteti i Aviacionit Civil të Filipineve.

Pamjet tregojnë avionin e dëmtuar rëndë. Pjesa e përparme e përparme e avionit u pre në përplasje, ndërsa hunda e tij ishte dëmtuar rëndë dhe një vrimë e hapur mund të shihej pranë njërës prej dyerve të tij pas incidentit.

Zyrtarët kanë thënë se karburanti i mbetur i avionit do të hiqet përpara se të fillojnë përpjekjet për ta hequr atë. Ai ende qëndron në fund të pistës së vetme të përdorshme në Aeroportin Ndërkombëtar Mactan-Cebu, i cili është një nga më të ngarkuarit në vend.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Teoria e budallallëkut/ Përse duhet të kemi më shumë frikë budallenjtë, se sa horrat

Teoria e budallallëkut/ Përse duhet të kemi më shumë frikë budallenjtë, se sa horrat