Avioni i presidentit francez
Hollande goditet nga rrufeja

Avioni i presidentit francez <br />Hollande goditet nga rrufeja
PARIS - Në ditën e parë të detyrës, moti nuk është në krah të presidentit francez Francois Hollande. I porsabetuar në krye të Elizesë, Hollande u përball me një “incident” të pallogaritur prej tij. Avioni me të cilin ai u nis drejt Berlinit menjëherë pas ceremonisë së betimit, një Falcon 7X, u godit nga një rrufe si pasojë e motit të keq.

Mediat vendase thanë se avioni u detyrua të kthehej mbrapsht në Paris,  ndërsa brenda tij asnjë nuk është lënduar. Ndërsa gjatë ceremonisë së betimit të presidentit francez, shiu i rëndë ka vazhduar pa fund gjatë  gjithë kohës

Pas kësaj, Hollande është detyruar të ndërrojë avion dhe të vazhdojë udhëtimin e tij drejt Gjermanisë ku do të bisedojë me kancelaren Merkel lidhur me krizën ekonomike ne Eurozonë.

(ns/im/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Rithemelimi mbledh grupin parlamentar

Rithemelimi mbledh grupin parlamentar