Avioni ‘Lasgushi’ ulet në Aeroportin e ri të Kukësit, vajza e Poradecit: Më gufon zemra që çan qiejt e Evropës me emrin e babait tim mbi shpinë dhe sjell vaksina

Avioni i parë që u ul në Aeroporti e ri të Kukësit

Ditën e djeshme është ulur avioni “Lasgushi”, i pari në Aeroporti e ri të Kukësit.

Marie Poradeci, vajza e shkrimtarit të madh, Lasgush Poradeci emrin e të cilin ka marrë avioni i “Air Albania”, përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook, shkruan se i gufon zemra kur sheh avionin që sjellë vaksina dhe çan qiejt e Evropës me emrin e babait të saj në shpinë.

“Jam tmerrësisht e lumtur”, shkruan ajo.

Avioni i parë në Aeroportin e Kukësit është ulur ditën e djeshme me emigrantë nga Londra bashkë me kryeministrin Edi Rama. Ai u nis nga Londra, ndaloi në Rinas dhe më pas u ul në Kukës.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përçarja e PD mes Berishës dhe Bashës, mendoni se garanton fitoren e PS në 6 bashkitë?×

Lajmi i fundit

John

Një natë pa Beatrixën, ja çfarë i tha Donaldi-Egzonës në oborrin e shtëpisë së 'Big Brother'