Avioni, Nishani - Llallës: Hetim
të gjithanshëm dhe transparent

Avioni, Nishani - Llallës: Hetim<br />të gjithanshëm dhe transparent
TIRANË - Presidenti Bujar Nishani i ka kërkuar kryeprokurorit Adriatik Llalla, të drejtojë hetimin dhe të angazhohet maksimalisht për të zbuluar “ngjarjen e rëndë të Divjakës”, siç thuhet në njoftimin e dërguar nga Presidenca.

Gjatë ditës së djeshme, Nishani e thirri me urgjëncë Llallën për ta vënë në dijeni rresth kapjes së avionit me drogë në Divjakë, por biseda e tyre nuk u bë publike.

Sot, zyra e shtypit e Presidentit, njoftoi se “Nishani i kërkoi Kryeprokurorit Llalla angazhimin maksimal të Prokurorisë së Krimeve të Rënda për të drejtuar hetimin që në çastet e para deri në zbulimin e plotë të ngjarjes së paprecedent.

Duke siguruar për mbështetjen e Tij të palëkundur institucionale, Kreu i Shtetit shqiptar theksoi gjatë takimit me drejtuesin e organit të akuzës, Llalla, se hetimi i kësaj ngjarjeje duhet të jetë i gjithanshëm, me profesionalitet të lartë, transparent si dhe i besueshëm,”- përfundon njoftimi.

Redaksia online
(armanda shtembari/Shqiptarja.com)
 

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Kryetari i PD-së Shkodër: Nuk do të mbështesim Bardh Spahinë për kryebashkiak

Kryetari i PD-së Shkodër: Nuk do të mbështesim Bardh Spahinë për kryebashkiak