Avokati Çaça: 21 Janari shkon në SPAK, e gjithë lufta bëhet për të hetuar Bashën e Berishën

21 janari do shkojë në SPAK. Kështu deklaroi në Repolitix me Denis Mingën në Report Tv avokati Përparim Çaça.

"Gjykata e Lartë mund të kishte marrë një vendim sot. Ka një spirale që fakti kalon në seancë gjyqësore, është pozitive. Sepse në dhomë këshillimi çështja lihet në fuqi në 90% të rasteve. Fakti që ka kaluar në seancën gjyqësore për familjarët është lajm i mirë, sepse do të thotë se kemi debat gjyqësor. Besoj që mund të kemi një hetim gjyqësor të gjithanshëm në lidhje me këtë situatë juridike të krijuar. Fakti që kemi një debat gjyqësor me pjesëmarrjen e palëve për mendimin tim është se mund të kemi një vendimmarrje për ta çuar në SPAK. Ne e kemi pasur një proces për zinxhirin komandues. Këtu flitet a do hetohen persona që janë objekt i SPAK, si Berisha dhe Basha. Këtu është e gjithë lufta", tha ai.


Lajmi kryesor:

9 nga 11 gjyqtarët që vendosën për ’21 janarin’ u shkarkuan nga vettingu! Doçi: Muaj pas vendimit skandaloz, deklaruan qindra mijëra euro


B.K/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

KPA shkarkon prokurorin Erjon Pano

KPA shkarkon prokurorin Erjon Pano