Avokati: Nuk pranojmë burgosjen e Thaçit! Do kërkojmë lirimin me kusht! Të bëhet ndarja e të akuzuarve

Avokati: Nuk pranojmë burgosjen e Thaçit! Do kërkojmë lirimin me kusht! Të bëhet ndarja e të akuzuarve

Avokati i ish- presidentit Hashim Thaçi, Hopper ka deklaruar se do të kërkojë lirimin me kusht të klientit të tij.

"Nuk pranojmë burgosjen e Thaçit. Është synimi ynë të aplikojmë për lirimin e tij me kusht. Mënyrat sesi do të realizohet ky ushtrim. Nxjerrja e plotë e argumenteve sa u takon urdhër-arrestit. Unë kam marrë versionin e redaktuar të urdhër-arrestit. Dhe ka disa redaktimi të çuditshme. Synojmë të njëjtën skemë për çdo të akuzuar, të bëhet ndarja e të akuzuarve ", tha avokati Hooper.


Lajmi kryesor:

Akuzat për krime lufte ndaj Thaçit, Veselit, Selimit dhe Krasniqit/ Prokuroria: Kemi 1500 prova dhe 153 dëshmitarë! Gjykimi të nisë në verën e 2021! Avokatët: Duam më shumë kohë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidenti Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura