‘Babai vrau mamin’, vajza e 40-vjeçares shpërthen në lot kur sheh nënën të vdekur! Njofton të vëllanë në telefon

‘Babai vrau mamin’, vajza e 40-vjeçares shpërthen në lot kur sheh nënën të vdekur! Njofton të vëllanë në telefon

1715852366_4.jpg

Vajza vrapoi drejt nënës e shtirë në tokë e vdekur. Mediat greke kanë zbuluar të tjera detaje të trishta nga vrasja e 40-vjeçares Enkelejda Danaj nga ish-bashkëshorti i saj. 40-vjeçarja ishte nënë e dy fëmijëve, një vajze dhe një djali.

Një prej vajzave ka qenë menjëherë në vendin e ngjarjes dhe i thirri policisë “Ndoshta është nëna ime”.

Detajet i ka dëshmuar një banore e zonës në Menidi, e cila ka treguar se vajzën e pa në gjendje shoku duke folur në telefon dhe duke thënë se babai i saj ka vrarë nënën e saj.

Ajo shpërtheu në lot dhe me një foto të nënës në celular pyeste policin nëse gruaja e vrarë ishte mamaja e saj 40-vjeçare.

"Një vajzë e vogël erdhi këtu në vendin e ngjarjes, dhe tha 'ndoshta është nëna ime' ndërsa ajo po qante. Ajo i tregoi një foto Policisë dhe kështu u identifikua si nëna e saj. Ajo tha se mamaja e saj nuk shkoi në punë sot dhe pasi ia tregoi fotografinë policisë, u tha se babai i saj e kishte vrarë”.

“Ajo fliste në telefon dhe thoshte ‘më kanë vrarë mamanë, kanë vrarë mamanë ime, ajo ishte shumë e tronditur”.

"Ajo po thoshte 'ndoshta babai im e vrau, ai e gjeti atë rrugës për në punë'. Siç shpjegon dëshmitarja, vajza me siguri në atë moment ka qenë duke folur me vëllain e saj dhe i ka thënë: “Babi ka vrarë mamin”.


Lajmi kryesor:

Greqi/ Vrau ish-gruan shqiptare me thikë, arrestohet 50-vjeçari! Pranon gjakftohtë krimin: S'jam penduar! U denoncua 3 herë për dhunë, nesër dilte në gjyq


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

U shpallën kampion në sezonin 2022-23, Bashkia e Tiranës shpërblim 150 milionë lekë për Partizanin! Veliaj: Nxitje dhe ogur i mirë për të ardhmen e sportit në Shqipëri

U shpallën kampion në sezonin 2022-23, Bashkia e Tiranës shpërblim 150 milionë lekë për Partizanin! Veliaj: Nxitje dhe ogur i mirë për të ardhmen e sportit në Shqipëri