Bajram Begaj zgjidhet president, Vjosa Osmani: Do punojmë që t’i sjellim vendet tona më afër BE-së

Bajram Begaj zgjidhet president, Vjosa Osmani: Do punojmë që t’i sjellim vendet tona më afër BE-së

1654368794_57099290303.jpg

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar Bajram Begajn pasi u zgjodh president i ri duke thënë se do të punojnë për raportet Kosovë-Shqipëri që të sjellin vendet më afër BE-së.

“Urime të përzemërta për presidentin e sapozgjedhur të Shqipërisë, z. Bajram Begaj! Ju uroj suksese në rolin tuaj të ri dhe shumë të rëndësishëm. Së bashku do të punojmë që raportet vëllazërore ndërmjet Kosovës e Shqipërisë t’i thellojmë edhe më tej, si dhe t’i sjellim vendet tona më afër BE-së”, shkroi Vjosa Osmani.


Lajmi kryesor:

Bajram Begaj president/ SHBA-BE-OSBE: Mezi presim të bashkëpunojmë! Rama: Figurë me integritet që s’diskutohet! Meta: Urime (REAGIMET)


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Debati në PD, a duhet të kenë kandidatë në 61 bashki më 14 maj?×

Lajmi i fundit

Zbardhen emrat e kandidatëve për qarkun e Elbasanit, socialistët rikonfirmojnë pjesën më të madhe të emrave

Zbardhen emrat e kandidatëve për qarkun e Elbasanit, socialistët rikonfirmojnë pjesën më të madhe të emrave