Balaj 'bekon' Vllazninë, shkodranët fitojnë 2-0 kundër Teutës (VIDEO)

Festa e Vllaznisë

Vllaznia fitoi 2-0 kundër Teutës në "Loro Boriçi", me sfidën që vlente për javën e pestë në Superligë. Heroi i vendasve ishte Bekim Balaj me dopietë. Në minutën e 16-të, sulmuesi përfitoi nga një krosim dhe e dërgoi sferën në rrjetën e Demës. Në fundin e pjesës së parë dhe konkretisht në të 42 minutë, Balaj nuk gaboi nga pika e bardhë e penalltisë për golin e dytë dhe atë të qetësisë.

Për t'u përmendur se në fundin e ndeshjes, portieri i Vllaznisë, Kristi Qarri la fushën i dëmtuar dhe në vendin e tij u fut Mehidri. Nga ana tjetër, portieri i Teutës doli nga fusha me karton të kuq. Në minutën e 90+7 ai bëri një ndërhyrje jashtë zonës dhe preku topin me dorë, duke detyruar Juxhin Xhajën t'i tregonte kartonin e kuq. Mes shtyllave më pas u fut Beqja, me Longon që kishte bërë zëvendësimet.

Pas humbjes me Laçin, Vllaznia rikthehet te suksesi që e dërgon në vendin e tretë me tetë pikë. Teuta merr humbjen e dytë këtë sezon, teksa mbetet në kuotën e katër pikëve në vendin e tetë dhe me një ndeshje më pak.

GOLAT/ Egnatia fiton me Laçin dhe kryeson Superligën, Kukësi mposht Skënderbeun në Korçë! Vllaznia fiton 2-0 me Teutën

1 maji, a respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

Champions League/ PSG vijon ‘traditën’, Dortmund e mposht 1-0 në gjysmëfinalen e parë