Balaj 'bekon' Vllazninë, shkodranët fitojnë 2-0 kundër Teutës (VIDEO)

Balaj 'bekon' Vllazninë, shkodranët fitojnë 2-0 kundër Teutës (VIDEO)

Festa e Vllaznisë

Vllaznia fitoi 2-0 kundër Teutës në "Loro Boriçi", me sfidën që vlente për javën e pestë në Superligë. Heroi i vendasve ishte Bekim Balaj me dopietë. Në minutën e 16-të, sulmuesi përfitoi nga një krosim dhe e dërgoi sferën në rrjetën e Demës. Në fundin e pjesës së parë dhe konkretisht në të 42 minutë, Balaj nuk gaboi nga pika e bardhë e penalltisë për golin e dytë dhe atë të qetësisë.

Për t'u përmendur se në fundin e ndeshjes, portieri i Vllaznisë, Kristi Qarri la fushën i dëmtuar dhe në vendin e tij u fut Mehidri. Nga ana tjetër, portieri i Teutës doli nga fusha me karton të kuq. Në minutën e 90+7 ai bëri një ndërhyrje jashtë zonës dhe preku topin me dorë, duke detyruar Juxhin Xhajën t'i tregonte kartonin e kuq. Mes shtyllave më pas u fut Beqja, me Longon që kishte bërë zëvendësimet.

Pas humbjes me Laçin, Vllaznia rikthehet te suksesi që e dërgon në vendin e tretë me tetë pikë. Teuta merr humbjen e dytë këtë sezon, teksa mbetet në kuotën e katër pikëve në vendin e tetë dhe me një ndeshje më pak.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Egnatia fiton me Laçin dhe kryeson Superligën, Kukësi mposht Skënderbeun në Korçë! Vllaznia fiton 2-0 me Teutën


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Durrës/ Disa vajza banonin në një hyrje me venezualen që ra sipër tendës, policia po heton mbi aktivitetin e tyre

Durrës/ Disa vajza banonin në një hyrje me venezualen që ra sipër tendës, policia po heton mbi aktivitetin e tyre