Balla: Basha i vetmi që u zgjua pas tërmetit me 2 vila, flet me lot krokodili se banorë e lanë në harresë dhe makabritete për pandeminë (VIDEO)

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka bërë një përmbledhje të punës së bërë nga kjo qeveri sa i përket përballimit të post tërmeti të 26 nëntorit dhe COVID-it, teksa nuk i ka kursyer sulmet për opozitën dhe kryedemokratin Lulzim Basha.

"26 nëntori 2019 la pas 51 persona. Më shumë se 100 vende dhe organizma financuar ofruar miliarda euro, tashmë që kemi mundësi të shohim me qEtësi, duket e pamundur se si mund t'ju jepet strehë në kohë rekord mijëra familje. Ne u thamë çdo familjeje, ti nuk do të jesh vetëm dhe e përballuar me shumë dinjitet dhe përgjegjësi dhe pse nuk ishim përballur më parë një një situatë ë tillë dhe nga pandemia, do duhet t'i mbajmë mend sesI rrallë herë u bëmë bashkë. Edhe pse ndonjë hienë nuk e zgjati shumë solidaritetin. Na i desh të përballemi me hienat që tentuan që të ngjallin mosbesim, që folën për zi e humbje shprese e që kulmoi me klithma fill pas suksesit të konferencës së donatorëve, teksa në botë dhe në Shqipëri po mbërrinte një fatkeqësi tjetër. Të gatshëm që të përdorin një fatkeqësi, por gjatë këtij një viti në Shqipëri përveç luftën me virusin dhe rindërtimin, por zhvillohet dhe një betejë që po tentojnë të hapin Kasandrat e opozitës në rrugë.

Lulzim Basha i vetmi shqiptar që u zgjuar nga tërmeti me dy vila, flet me lot krokodili se i kanë lënë në harresë, ndërsa me pandeminë kanë shkuar deri në makabritet duke folur për shifra në morgje e duke abuzuar nga divanat. Në fillim të pandemisë kundërshtoi çdo thirrje për të qëndruar në shtëpi dhe për të larë duar, u bënin thirrje shqiptarëve për të mos larë duart se thotë Rama, pastaj tha se duhen teste masive, ndërkohë që OBSH i hodhi poshtë. Basha nuk paska pasur as pikë turpi, as respekt e as kufi moral as për viktimat e tërmetit dhe pandemisë, se të sulmosh mjekët besoj që Luli nuk do i harrojmë kurrë. Rindërtimi një proces shembullor", tha Balla.


Lajmi kryesor:

Kuvendi 1 minutë heshtje për viktimat e tërmetit! Manastirliu-qytetarëve: Mos ejani vonë në spital, ka shtretër! Testet e shpejta brenda dhjetorit! Pas debateve, përjashtohet Piciri


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Pesë kafshët që e ndryshuan përgjithmonë njerëzimin