Balla e pyeti për hetimet, përgjigjet Kraja: Nuk mund të flas, është e shkruar në ligjin që keni votuar ju

 

Kreu i SPAK, Arben Kraja nuk u përgjigj nëse kanë nisur hetime për Sali Berishën dhe Ilir Metën duke thënë se ia ndalon ligji të flasë. Për këtë u pyet nga Taulant Balla në Këshillin Kombëtar të Integrimit Europian dhe Kraja i kujtoi se ligjin që vetë socialistët kanë votuar tregon se nuk mund të flasë për çështjet në hetim.

"Unë nuk do të jap asnjë përgjigje për pyetjet konkrete , rreth individëve që mund të jenë në hetim dhe as do jap opinion për çështjet që më kërkuat. Kjo është e shkruar në ligjin që keni votuar ju, dhe unë do të zbatoj ligjin", tha Kraja.


Lajmi kryesor:

Raporti i KE dhe lufta kundër korrupsionit diskutohet në Këshilli Kombëtar për Integrimin Europian, Tabaku: Drejtësia të prekë zyrtarët e lartë! (Debati me Ballën dhe ministrin e Drejtësisë)


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Italia merr kthesë të fortë djathtas, Marine Le Pen: Bravo për rezistencën ndaj kërcënimeve të një BE-je jodemokratike dhe arrogante

Italia merr kthesë të fortë djathtas, Marine Le Pen: Bravo për rezistencën ndaj kërcënimeve të një BE-je jodemokratike dhe arrogante