Balla: Të hapen hetimet për Gërdecin, Shkëlzen Berisha i përfshirë në krim shtetëror (VIDEO)

Kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla nga foltorja e Parlamentit u shpreh se çështja e Gërdecit duhet të rikthehet sërish në vëmendjen e drejtësisë shqiptare.

Ai tha se drejtësia amerikane konfirmoi përfshirjen e Shkëlzen Berishës në këtë ngjarje, ndaj Balla e quan këtë krim shtetëror.

Balla i bën thirrje SPAK-ut që të nisë menjëherë hetimet.

"Duhet rihapur hetimi dhe për masakrën e Gërdecit pas konfirmimit nga drejtësia amerikane se Shkëlzen Berisha është një prej personave të përfshirë në atë fatkeqësi dhe krim shtetëror por përpara se të ngrini akuzën përpara ministrave të kësaj qeveria, të paktën keni detyrimin të shikoni dhe të bëni një hulumtim të çështjeve që kanë çuar në atë situatë të vështirë të kompanisë armene" - tha Balla.

 


Lajmi kryesor:

Me 95 vota pro dhe 5 kundër miratohet përbërja e Komisionin të Posaçëm që do përzgjedhë kandidaturat e KQZ-së së re! PD hyn në Kuvend


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?×

Lajmi i fundit

John

Plagosja në zyrën elektorale të PD në Kavajë, arrestohen 3 autorët (EMRAT)