Balla: Platforma online është proces me integritet, jo farsë qesharake si votimet e partive të tjera (VIDEO)

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla tha se ky proces përshtate me nevojat që solli pandemia dhe se është një proces me integritet të plotë ku të dhënat dhe vlerësimi i anëtarëve është konfidencial.

"Padyshim anëtarët e PS janë struktura që merr vendimet më të rëndësishëm dhe konsultimi lidhur me ekipin e PS që do të garojë në zgjedhjet është një prej qëllimeve të këtij procesi. Çdo anëtar i PS i cili i ka të gjitha të dhënat e tij të hedhura në platformën digjitale do të marri përmes shërbimit postar edhe për transparencë kemi lidhur një kontratë dhe shërbimi nis prej nesër, ku do të marri kredenciale për të aksesuar platformën. Ky është një proces me integritet të plotë ku të gjitha të dhënat dhe vlerësimi i tyre është shumë konfidencial dhe është e rëndësishme që çdo kush të marrë pjesë, ky është një prej proceseve dhe një risi që përshtate edhe me nevojat që soli pandemia. Nuk mund të zhvillohen votime në grumbullim dhe më pas kthehen në procese qesharake sikundër keni parë ku voton atë që nuk do, ku në fakt votohet ai që do", tha Balla.


Lajmi kryesor:

PS platformë online për komunikimin me anëtarësinë/ Rama: Presim vlerësimin me pikë të tyre për kandidatët për deputetë! Drafti votohet nesër, kemi qenë shërbëtorë të 2 opozitave në këtë proces


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

Iu futën befasisht në shtëpi për kontroll, policia gjen pushkë dhe kanabis në shtëpinë e të riut, arrestohet 26-vjeçari në Berat