Balla publikon reportazhin e BBC-së për Reçakun: I tregohet botës një nga masakra më të rënda të genocidit serb në Kosovë, lufta e UÇK-së ishte për liri

Taulant Balla

Kryetari i Grupit Parlamentar, Taulant Balla përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook ka shpërndarë një video nga BBC ku shfaqen pamje nga masakra e Reçakut.

Balla, përmes postimit fton të gjithë të ndjekin këtë reportazh të BBC-së ku tregohet një nga masakrat më të renda të gjenocidit serb në Kosovë.

“Në Kosovë krime lufte ka kryer vetëm pushtuesi serb, ndërsa lufta e UÇK ishte lufta e një populli në trojet e veta për liri.”, shkruan Balla në fund.

 

 

 


Lajmi kryesor:

22 vite nga Masakra e Reçakut, Liderët e Kosovës: Një ditë do të vihet drejtësia! Rama: Dëshmi e paharrueshme e pafajësisë së luftës së UÇK


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Edhe gazetarët në 'sitën' e SPAK, krimi ka futur duart edhe në media?×

Lajmi i fundit

John

Përfshihet edhe Shqipëria, Raporti i Bankës Botërore: Kur fatkeqësitë natyrore godasin të varfrit humbin më shumë se të pasurit! Kë rrezikon nga qytetet shqiptare tërmeti dhe përmbytjet