Balla: Serbia t’i japë fund tangos, në mëngjes me BE-në, në darkë me Rusinë! O me botën demokratike, o me diktatorin

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla deklaroi sot se BE duhet të kërkojë një qëndrim të përbashkët nga vendet që aspirojnë për anëtarësim në BE për çështje të sigurisë dhe politikës së jashtme. Balla u ndal tek qëndrimi i Serbisë për Ukrainën, ku tha duhet t’i japë fund qëndrimeve të dyfishta.

“Të gjithë biem dakord që Serbia duhet t’i japë fund asaj tangos në mëngjes me BE-në në darkë me Rusinë. O me botën demokratike, o me diktatorin. Me të dy nuk mund të rrijë. Bie dakord me nevojën që BE duhet t’i kërkojë të gjitha vendeve që negociojnë për anëtarësim, qëndrimin e përbashkët për çështje të sigurisë në politikën e jashtme”, tha Balla.


Lajmi kryesor:

Kuvend, Braçe interpelancë me Krifcën: Çmimet e imputeve bujqësore 3 herë më shtrenjtë, tregu i kapur! Nesër beteja do jetë për ujin! Ministrja: 3.4 miliardë të investuara në Divjakë


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

Propozimi francez për negociatat me BE, qytetarët e Maqedonisë në protestë, gjuajnë me mjete piroteknike, lëndohen 4 policë