Ballkani i Hapur, Kryeministri i Maqedonisë: Sot nisim një kapitull të ri

 

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski tha se sot vendet e rajonit nisin një kapitull të ri.

‘Sot hapim kapituj ët ri bashkëpunimi në sferat e kulturës dhe turizmit, kjo mund të jetë një pushim i mirë në Sarandë, Ohër apo Kopnik, mund të jenë benefiet për lëvizje më të shpejtë të mallrave, lëvizje më të shpejtë për qytetarët nga tre shtete tona. Një qytetar i Serbisë me një targë elektronike të makinë mund të kalojë në pikë kalimi pa u ndalur do hapet vetë në mënyrë elektronike, qytetarët do arrijnë më shpejt në destinacionin e fundit përgatitemi për panairin e verës, ushqimin në serbi dhe u morëm vesh që bashkërisht do përballemi me krizën ekonomike, mungesën e energjisë karburante e ushqimeve”, tha Kovaçevski.


Lajmi kryesor:

Abazoviç: 'Open Balkan', fytyra e re e Ballkanit Perëndimor! Rama: Kush i kundërvihet do zhgënjehet! Kovaçevski: Kapitull i ri bashkëpunimi! Vuçiç: Kemi arritur shumë


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Iu sekuestruan 223 kartëmonedha dhe 585 monedha koleksioni të padeklaruara, vihet nën hetim 57-vjeçari

Iu sekuestruan 223 kartëmonedha dhe 585 monedha koleksioni të padeklaruara, vihet nën hetim 57-vjeçari