Bamir Topi zbardh për Report Tv takimin me Begajn: Pashë premisa për një presidencë dinjitoze në 5 vitet e ardhshme

Bamir Topi zbardh për Report Tv takimin me Begajn: Pashë premisa për një presidencë dinjitoze në 5 vitet e ardhshme

1654767119_topibegaj.jpg

Ish-presidenti Bamir Topi ka zbardhur takimin me presidentin e zgjedhur Bajram Begajn. Në një prononcim për Report Tv, Topi tha se takimi ishte miqësor dhe se pa premisa për një presidencë dinjitoze në 5 vitet e ardhshme. Në takim, sipas Topit u diskutua për situatën në rajon, luftën në Ukrainë si dhe për nevojën për forcimin e marrëdhënieve dhe aleancave euro-atlantike.

‘Takimi miqësor dhe kortezial. Pashë premisa për një presidencë dinjitozë në këto 5 vite, në funksion të institucionit dhe të integritetit personal. Diskutuam për situatën në rajon, luftën në Ukrainë, nevojën për forcimin e marrëdhënieve dhe aleancave euro-atlantike.’- tha Topi.


Lajmi kryesor:

U zgjodh president, Bajram Begaj takon 3 paraardhësit e tij te Pallati i Brigadave, shpall 'non grata' Sali Berishën! Topi për Report Tv: Pashë premisa për një presidencë dinjitoze


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Himarë/ Sekuestrohen 247.000 m2 prona në vlerë 35 milionë euro, u përvetësuan me dokumente të falsifikuara

Himarë/ Sekuestrohen 247.000 m2 prona në vlerë 35 milionë euro, u përvetësuan me dokumente të falsifikuara