POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Banorët dhe PD-ja bllokojnë rrugën te 'Unaza e Re', pak metra më tej IMT vijon shembjen e banesave (VIDEO)

Teksa Partia Demokratike dhe banorët kanë bllokuar rrugën në zonën e Unazës së Madhe, Bashkia e Tiranës po vijon qetesisht ne keto momente prishjen e objekteve pa leje, diku me tutje. Ekspertët e IKMT-së me mjetet e tyre të rënda kanë vijuar edhe gjate orëve të pasdites shembjen e objekteve pa leje, të cilat tashmë janë liruar vullnetarisht nga banorët.

Siç shihen nga këto pamje të xhiruara pasditen e sotme në zonën e Astirit, radhën e ka pasur një objekt dy katësh që është shembur në tokë, ndërkohë që mësohet se puna vijon për shembjen e një tjetër ndërtimi pa leje po aty.

Familjet që preken nga projekti i Unazes se Madhe përfitojnë nga ofertat sociale të Bashkisë Tiranë, ku përfshihen sistemimi në banesa sociale që mund t’i përdorin pa afat, apo edhe dhënia e bonusit të qirasë për 3 vite.

l.q./r.k.
Komento