Barazimi 'i thatë', Deschamps i Francës i 'tërbuar': Ndeshja s'më pëlqeu

Barazimi 'i thatë', Deschamps i Francës i 'tërbuar': Ndeshja s'më pëlqeu

Didier Deschamps

Miqësorja e fundit e Francës ndaj Kanadasë nuk dha atë rezultat që pritej, teksa ndeshja u mbyll në barazim 0-0.

Tashmë ekipi i trajnerit Didier Deschamps ka 7 ditë kohë për të përgatitur sfidën e parë në Euro 2024 ndaj Austrisë.

“Në pjesën e parë kishim mundësitë më të mëdha për të shënuar, më pas, ndeshja u bë më e vështirë në fundin e saj. Barazimi nuk është rezultati ideal para se të nisë një turne kaq i rëndësishëm dhe kjo s’më pëlqen”, tha Deschamps.

Trajneri foli edhe për rëndësinë e kësaj miqësoreje.

 “Gjithsesi, e rëndësishme ishte që të përfshiheshin të gjithë lojtarët e grumbulluar në këto dy ndeshje miqësore. Edhe kombëtaret e tjera të mëdha kanë hasur vështirësi në miqësoret e fundit.

Kemi edhe një javë kohë për të punuar e sistemuar disa gjëra. E rëndësishme është që të jemi gati për sfidën e parë, duke gjetur alternativa të ndryshme për të shkuar te goli e për ta nisur mbarë Europianin”, tha Deschamps.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

DIREKT/ Ceremoni madhështore në Munich! Nis Euro 2024, Gjermani 3-0 Skoci

DIREKT/ Ceremoni madhështore në Munich! Nis Euro 2024, Gjermani 3-0 Skoci