Barazimi në Izrael, trajneri i Kosovës: Paraqitje e mirë, s'më pëlqeu rezultati

Barazimi në Izrael, trajneri i Kosovës: Paraqitje e mirë, s'më pëlqeu rezultati

Alain Giresse, trajneri i Kosovës

Alain Giresse, trajneri i Kosovës është shprehur i kënaqur pas barazimit që Dardanët morën në transfertë me Izraelin 1-1. Përballja vlente për raundin e parë kualifikues në Euro 2024. Kosova e ka nisur mirë këtë fushatë, me francezin e stolit që beson te kualifikimi në grupin I.

“Ishte ndeshje që kërkonte shumë angazhim dhe shumë rritëm. Ndoshta rezultati nuk është i kënaqshëm, por jam i kënaqur me paraqitjen e futbollistëve. Në fund kemi mundur të fitojmë, por mendoj se rezultati 1-1 është mjaft i mirë. Do të shkojmë ndeshje pas ndeshje. Do të jetë rrugë e gjatë. Do të mundohemi. Ishte ndeshja e parë dhe natyrisht se kemi treguar mundësi dhe potencial të mirë. Lojtarët kanë treguar paraqitje të mirë për ndeshjet e ardhshme. Lojtarët kanë treguar se janë të gatshëm për t’u kualifikuar”, tha Giresse.

Kosova pret Andorrën në Prishtinë javën e ardhshme, ku kërkon tri pikët.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ 2 gola në Izrael, Kosova barazon në transfertë! Dardanët i 'ngrin' VAR-i


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Zakharova, idetë e Putinit duhet të diskutohen për të shpëtuar botën

Zakharova, idetë e Putinit duhet të diskutohen për të shpëtuar botën