Barcelona barazon në Valencia
Messit i anullohet gol i rregullt

Barcelona barazon në Valencia<br />Messit i anullohet gol i rregullt<br>
Barcelona vijon të qendrojë e pathyeshme në La Liga, katalanasit barazuan 1-1 në fushën e Valencia.

Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura por mes polemikave pasi në mintën e 30’ Lionel Mesii shënoi një gol nga jashtë zone që kaloi vijën fatale por për arbitrin nuk ishte gol.

Në 45 mintat e dyta Valencia kaloi e para në avantazh me golin e Rodrigo në minutën e 60’ ndërsa për katalanasit e vuri barazpeshën Jordi Alba në minutën e 82’, dhe me këtë rezultat u mbyll edhe supersfida mes kryesuesve të La Liga.

Me këtë barazim të dy ekipet vijojnë të qendrojnë të pathyeshme në La Liga, ndërsa Barcelona kreyeson e vetem me 34 pikë,  tre më shumë se Valnecia që e ndjek nga vendi dytë.

Ndërsa dy ekipet e Madridit ndajnë vendin e tretë dhe të katërt me nga 27 pikë secila.

Djegin karriget dhe sende drejt Spiropalit, si e vlerësoni aksionin e PD?