POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

 Barcelona bën detyrën kundër Girona-s, Bayern nuk i ndahet Dortmund-it

Lojtarët e Barcelonës duke festuar fitoren ndaj Girona-s

Në “La Liga” Barcelona ka bërë detyrën në transfertë duke fituar pastër 0-2 ndaj Gironas. Katalanasit zhbllokuan shifrat që në minutën e 9 me mbrojtësin Semedo, ndërsa për të dyfishuar mendoi Messi në pjesën e dytë që finalizoi siç duhet një asisit një Jordi Albas. Me këtë fitore Barcelona kryesuese ruan diferencën e pikëve +5 nga Atletico Madrid e vendit të dytë.

Ndërkohë në “Bundesligë” Bayern Munchen ka mbajtur hapin e Dortmund pasi ka fituar 4-1 kundër Stuttgart-it. Të besuarit e Kovac prishën ekuilibrat e lojës që në minutën e 5, pasi Alcantara zhbllokoi shifrat. Gjithsesi miqtë do të reagonin duke barazuar pas pak çastesh dhe duke mbyllur pjesën e parë me shifra të barabarta. Në fraksionin e dytë të lojës fillimisht një autogol dhe më pas Goretzka me Leëandoëski-n i dhanë fiutoren Bayerni-t. 

Lexo edhe:

Pas 19 javësh kampionat Bayern-i renditet i dyti me 42 pikë, 6 më pak se Dortmundi kryesues.

l.q./Shqiptarja.com
Komento